Aquapark Osserbad Lam v Bavorském lese

Aquapark Osserbad Lam se nachází kousek za hranicemi v lázeňském městečku Lam v Bavorském lese. Aquapark nabízí 3 vnitřní a 4 venkovní bazény a je tak ideální variantou i za deštivého počasí či v zimních měsících. Aquapark nabízí i brouzdaliště, skluzavky, tobogány (62 m/28 m), saunu, parní lázeň, solárium a bistro. V létě jsou pak přístupné houpačky, dětské hřiště či pískoviště.

Aquapark AQUACUR, Bad Kötzting

Aquapark AQUACUR je cca 40 min. vzdálený od pensionu, nachází se v bavorském městě Bad Kötzting. Je rozdělen do tří zón. První představuje vnitřní i venkovní bazény s tobogánem. Druhá část, thermárium, představuje odpočinkovou zónu s teplými bazénky, vířivkou, párou a Kneippovým chodníkem. Třetí část je saunový svět. Můžete si zaplatit vstup do všech nebo jen vybraných částí.

Letní koupaliště Klatovy

Letní koupaliště v Klatovech funguje od června do září. Areál nabízí tři plavecké bazény (dětský bazén, bazén pro výuku plavání a plavecký bazén). Možnots využití hřiště na plážový volejbal vodní fotbal, stolní tenis, badminton, petanque a další. Zajištěn možnost občerstvení.

Koupaliště Smržovice

Umělá nádrž se nachází asi 5 kilometrů východně od Kdyně. Díky pozvolně klesajícímu dnu je zde koupání vhodné také pro děti. Koupaliště Smržovice ve volné přírodě o rozloze 5000 m2 s pozvolným vstupem do vody se nachází v obcí Smržovice u Kdyně na trase Domažlice – Klatovy. Dno v nádrží je betonové a k odpočinku jsou připraveny travnaté plochy. Děti si mohou hrát v dětském koutku. V létě je návštěvníkům k dispozici tábořiště s možností stanování, občerstvení a restaurace. Koupaliště není pod dohledem plavčíka a vstup je zdarma. Samozřejmostí je sociální zázemí s WC, umyvadlem a sprchy.

Koupaliště Kdyně

Letní koupaliště Kdyně Hájovna se nachází za městem. Na úpatí impozantního vrchu Koráb (773 m n.m.) s rozhlednou a výletní restaurací. V blízkosti koupaliště se nachází parkoviště, autokempink a občerstvení. V areálu koupaliště je rozsáhlá travnatá pláž.

Lom Starý Klíčov („Lomeček“)

„Lomeček“ leží na jižním okraji Starého Klíčova u Mrákova na Domažlicku. Jde o bývalý kamenolom s menšími písečnými a travnatými plážemi a velmi čistou vodou. Je zde možnost potápění, konají se zde letní hudební a kulturní akce. Na Lomečku byl také vytvořen sochařský park.