Lesní divadlo Nýrsko se nachází v místě bývalého lomu. Objekt je v provozu od května do září. Krásné přírodní prostředí hostí řadu ochotnických souborů ze širokého okolí, divadelní představení za sezonu v průměru navštíví 400diváků. Během představení je otevřena i restaurace s jednoduchou nabídkou pokrmů.

Galerie u Bílého jednorožce v Klatovech a Galerie Klenová

Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech nabízí výstavy současného moderního umění. Zároveň pořádá i zajímavé přednášky. Budova galerie se nachází v jedné nejstarších renesančních budov, na náměstí v Klatovech. V přízemí se nachází Café Jednorožec, kavárna, kterou stojí za to navštívit.

Galerie Klenová je součástí hradu a zámku Klenová.

Pavilon skla PASK, Klatovy

Pavilon skla PASK se nachází v centru města, v zahradě u Muzea Dr. Karla Hostaše v Klatovech. Pavilon je věnován především sklu. Základem expozice je unikátní soukromá sbírka šumavského skla firmy Lötz. Jedná se o jednu z největších a nejcennějších evropských sbírek skla Lötz. Více než 500 kusů šumavského skla z Klášterského Mlýna zde těší svou krásou nejen milovníky skla. Výstava je doplňována příležitostnými výstavami českého i zahraničního skla.

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech

Muzeum nabízí několi expozic. První je stálá expozice Historie Klatovska. Expozice představuje reprezentativní výběr předmětů z bohatého sbírkového fondu, který má počátek již  v 60. letech 19. století, prezentuje nástin vývoje Klatovska. Součástí Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech je také barokní lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech na náměstí Míru č. 149/I. V domě č. 149/I. je provoz městské apatyky doložen již roku 1639. Je možno zde zhlédnout nejen různé  ruční  a mechanické přístroje a nástroje sloužící k přípravě léků, mastí a čípků, ale také starou třístupňovou z vnější chodby vytápěnou pec na sušení bylin a zbytky starých léčiv, ať už rostlinného či živočišného původu. Třetí expozicí Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech je Expozice lidové architektury v Chanovicích, skanzen Chanovice.