KOUPÁNÍ V OKOLÍ

 

LETNÍ KOUPALIŠTĚ NÝRSKO (5 min.)

Pouhé 3 km od pensionu, v Nýrsku, se nachází nově zrekonstruované koupaliště se slanou vodou. Součástí areálu jsou dva bazény – velký plavecký o délce 50 m se skokanským můstkem, skluzavkou (8 m) a chrličem a dětský bazén s vodním hříbkem (nejedná se o klasické brouzdaliště, pro děti neplavce je třeba kruhu, rukávků či jiného jištění). Nechybí tady houpačky, občerstvení a sociální zázemí s převlékárnami. Bazény obklopuje příjemná travnatá plocha, která je celá k dispozici návštěvníkům. Parkování je zajištěno v ulici Tylova.

 

LETNÍ KOUPALIŠTĚ KLATOVY (20 min.)

Letní koupaliště je vzdálené 20 min. od pensionu. Areál nabízí tři plavecké bazény – dětský bazén – dětské brouzdaliště pro nejmenší, velký bazén se skluzavkou a plavecký bazén. Možnost využití hřiště na plážový volejbal, vodní fotbal, stolní tenis, badminton, petanque a další. Součástí areálu je travnatá plocha a restaurace s terasou.

 

CENTRUM VODNÍ ZÁBAVY KDYNĚ (25 min.)

Příjemný malý aquapark se slanou vodou vhodný pro rodiny s dětmi. Součástí je 25 metrový plavecký bazén se třemi drahami a oddělenou částí, kde jsou vodní atrakce. Dominantou bazénové části je 60ti metrový tobogán se silným průtokem vody řízený semaforem (pro děti od 6 let). Pro malé děti je k dispozici brouzdaliště s nerezovou skluzavkou, schůdky a dvěma bazénky s výškou hladiny 30 cm. Dále v centru vířivka, bublinky, vodopád, masážní trysky, vodní houpačka, finská sauna. Ve vestibulu dětský koutek s kobercem a hračkami, bar. POZOR: Vstup do centra je možný dětem až od 1 roku, miminka nepouští.

 

AQUAPARK OSSERBAD LAM V BAVORSKÉM LESE (25 min.)

Aquapark Osserbad Lam se nachází kousek za hranicemi v lázeňském městečku Lam v Bavorském lese. Aquapark nabízí 3 vnitřní a 4 venkovní bazény a je tak ideální variantou i za deštivého počasí či v zimních měsících. Aquapark nabízí i brouzdaliště s malou skluzavkou pro nejmenší, další skluzavky, tobogány (62 m/28 m), saunu a parní lázeň (součástí vstupného), solárium a bistro (klasické německé smažené minutky, dezerty a zmrzlina). Za nás je to ideální areál pro rodiny s dětmi v blízkosti penzionu. Vstup mají umožněn děti jakéhokoli věku včetně miminek. V létě jsou pak přístupné houpačky a dětské hřiště.

 

LOM STARÝ KLÍČOV (LOMEČEK) (35 min.)

„Lomeček“ leží na jižním okraji Starého Klíčova u Mrákova na Domažlicku. Jde o bývalý kamenolom s menšími písečnými a travnatými plážemi. Uprostřed lomu v areálu Lomečku je v osmimetrové hloubce zapuštěna největší podvodní pozorovatelna v Česku, odkud skrz padesáticentimetrová okna sledujete vodní svět. Do pozorovací kabiny je vstup pouze s průvodcem. Platí se celodenní vstup, který kromě návštěvy podvodní kabiny s průvodcem zahrnuje prohlídku galerie pod otevřeným nebem (sochy, instalace, malby, plastiky, obrazy…) a využití areálu jako přírodního koupaliště s možnost občerstvení a relaxace. V průběhu roku tam probíhají různé kulturní akce.

 

AQUAPARK AQUACUR, BAD KOTZTING (40 min.)

Aquapark AQUACUR je cca 40 min. vzdálený od pensionu, nachází se v bavorském městě Bad Kötzting. Je rozdělen do tří zón. První představuje vnitřní i venkovní bazény s tobogánem. Součástí je i moc pěkné brouzdaliště s vodním hřišťátkem pro nejmenší. Druhá část, thermárium, představuje odpočinkovou zónu s teplými bazénky, vířivkou, párou a Kneippovým chodníkem. První dvě zóny jsou přístupné i malým dětem. Třetí část je saunový svět. Můžete si zaplatit vstup do všech částí nebo jen do některé části. Na prohřátí těla během zimy toto místo velmi doporučujeme:)