Během pobytu je možné ochutnat moravská vína Vinařství ŠTERBERG, jehož stálou nabídku vín máme na pensionu vždy k dispozici.

Vinařství ŠTERBERG

Vinařství vzniklo na popud tři kamarádů, které k tomuto rozhodnutí svedly životní osudy. Vína dělají s radostí, láskou, pečlivě, tradičně i netradičně. Nyní máte možnost ochutnat jejich první kolekci šesti „frešovek.“ Vína zrála v nerezových tancích po dobu šesti měsíců na jemných kalech. Díky tomu jsou vína lehká, ovocná, prostě dobře pitelná.

Najdete nás v malé obci Dambořice, která leží na úpatí Ždánického lesa a spadá do Slovácké vinařské podoblasti. Oblast je to sice severní, ale naštěstí na jižní straně zalesněných kopců, které chrání svahy s vinohrady před studenými větry. O kvalitě místních vinohradů a vhodném podnebí svědčí dlouhá vinařská tradice, která se přes naše rodiny a spousty malých vinařů dostala až k nám. Slovácká vinařská podoblast je osobitá a není vhodná pro všechny odrůdy. Pro některé, jako třeba Muškát moravský, je však jedinečná. V současné době není příliš možností ochutnat damborská vína mimo místní sklepy a to je škoda. Proto jsme tu my. Víno nás baví, děláme ho tak, jak umíme a jak ho máme rádi. Doufáme, že bude bavit a chutnat i Vám.

V Pensionu U Sebastiana podporujeme místní výrobce všude tam, kde je to jen možné. A není tomu jinak ani u vín, které Vám tímto způsobem nabízíme. Když vína, tak jedině česká. A koho jiného podpořit než nové, mladé a svěží vinařství, které je nám velmi sympatické, a jehož vína jsme si osobně velmi oblíbili:)

 

VINNÝ LÍSTEK

Muškát moravský

Moravské zemské víno

suché

Lehčí aromatické víno s muškátovou vůní, zeleno-žlutou barvou a vyváženou chutí.

cukr 3,1 g/l, kyseliny 5,4 g/l, alkohol 12,0 %

 

Ryzlink vlašský

Moravské zemské víno

suché

Zelenkavě žlutý vlašák s tóny angreštu a tropického ovoce. Chuť je šťavnatá, svěží, ovocná. V pozadí je cítit lehká mineralita a slanost vína.

cukr 0,7 g/l, kyseliny 6,1 g/l, alkohol 12,5 %

 

Ryzlink rýnský

Moravské zemské víno

suché

Chuť vína je plná s osvěžující kyselinkou, která vás vystřelí na měsíc:) U tohoto mladého rýňáku převažují ve vůni broskve, meruňky nebo citrusové plody.

cukr 3,7 g/l, kyseliny 7,8 g/l, alkohol 12,0 %

 

Chardonnay

Moravské zemské víno

polosuché

Chuť vína je velmi plná, ovocná. Ve vůni připomíná citrusové ovoce nebo bílé květy.

cukr 0,7 g/l, kyseliny 6,9 g/l, alkohol 13,0 %

 

Veltlínské zelené

Moravské zemské víno

polosladké

Vůně vína je kořenitá s lehkou medovou vyzrálostí. Vyšší zbytkový cukr je potlačen svěží kyselinkou.

cukr 19,4 g/l, kyseliny 6,8 g/l, alkohol 11,0 %

 

Cuvée Rosé Fr/Zw

Moravské zemské víno

suché

Ve víně je cítit lehké aroma lesního ovoce stejně tak jako v chuti. Nejlepší je ho ledově vychladit a pít bez dlouhého přemýšlení:)

cukr 4,8 g/l, kyseliny 6,6 g/l, alkohol 12,0 %

 

jednotná cena: 250 Kč/láhev 0,7 l