Pouhé 4 km od pensionu se nachází Ski Areál Nýrsko, který vřele doporučujeme. Svou velikostí a vybavením je ideální pro rodiny s dětmi. Jeho součástí je modrá sjezdovka, dětský vlek, půjčovna lyží a servis, dětská školička, večerní lyžování, občerstvení, parkoviště, bezplatná wi-fi. Výhodné ceny.

 

V Nýrsku se nachází také veřejné kluziště. Kluziště je velmi dobře udržované, součástí jsou toalety a malé občerstvení. Zdarma k zapůjčení jsou plastové pomocné branky pro podporu dětí při učení se bruslení. Na ledovou plochu je vstup pouze na bruslích, zákaz vstupu v obuvi.  Na stránkách Sportovišť města Nýrska najdete aktuální informace o časech veřejného bruslení: https://www.sportoviste-nyrsko.cz/sportovistenyrsko/

 

LYŽOVÁNÍ PRO DĚTI A ZAČÍNAJÍCÍ LYŽAŘE

Vedle zmíněného Skiareálu v Nýrsku (4 km od penzionu) pro děti a začátečníky dále doporučujeme:

Weissova louka (21 km od penzionu)

Areál číslo 1 v našem okolí, když chcete dát děti do školičky. V zimní sezoně tam skvěle funguje lyžařská škola School4fun, kdy se na svahu během dne střídá velké množství milých instruktorů, které učí děti různého věku. V areálu funguje i půjčovna lyží a ve spodní části občerstvení. Dva vleky, z toho jeden pro úplné začátečníky a tatrapoma pro starší děti. Funguje také večerní lyžování.

Alpalouka (23 km od penzionu)

Malý lyžařský areál vhodný pro děti a rodiny s malými dětmi. Hlavní vlek je typu kotva. Mírný příjemný svah. Součástí je i malé občerstvení a možnost lyžařské školy. Výhodné ceny skipasů, údajně nejlevnější lyžování na Železnorudsku.

 

LYŽOVÁNÍ PRO NÁROČNĚJŠÍ LYŽAŘE

Ski Areál Špičák (22 km od penzionu) – čtyřsedačková lanovka s nástupním kobercem 1272 m, 400 m dlouhý snowpark pro milovníky snowboardingu a freerideového lyžování, několik dalších kratších sjezdovek v areálu i okolí.

Ski Pancíř (23 km od penzionu) – osobní sedačková lanovka 800 m, součástí 3 km dlouhé vyhlídkové jízdy, Špičák – 860 m.n.m. – parkoviště, vlak, bus, skibus, Hofmanky – 1 085 m.n.m.  – (cyklo)turistika, sjezdovka, Pancíř – 1 214 m.n.m. – rozhledna, chata, (cyklo)turistika, vlek.

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder, Železná Ruda (25 km od penzionu) – Skiareál Belveder je propojen s lyžařským areálem Nad nádražím, tímto propojením vzniká na českých horách ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas. Toto propojení nabízí: 5 lyžařských vleků a 7 sjezdových tratí: 4 tratě v obtížnosti červená, 3 tratě v obtížnosti modrá.

 

LYŽOVÁNÍ V BAVORSKÉM LESE V NĚMECKU

HohenBogen (21 km od penzionu) – ve výšce 1 050 m.n.m., 3 sjezdové trati (modrá, červená, černá), celková délka 6 km, dvoumístná sedačková lanovka (1358 m), 2 teleskopické vleky, vlek pro začátečníky, sáňkařská dráha pro rodiče s malými dětmi.

Velký Javor – Arber (36 km od penzionu) – ve výšce 1 456 m.n.m., systém 9 sjezdovek všech stupňů náročnosti, kabinová lanovka, 2 kotvové vleky, sedačková lanovka pro 6 osob, 500 m dlouhé koryto pro snowboard, každý si v tento areálu přijde na své – je vhodný jak pro rodiny s malými dětmi (menší sjezdovka s kotvou nebo sedačková lanovka) tak pro zkušené lyžaře (kabinová lanovka až na vrchol), vřele tento areál doporučujeme, v porovnání například se Špičákem je zde větší záruka sněhu

 

NA BEŽKY

Nejspolehlivější je sledovat aktuální informace o situaci a protažení jednotlivých běžeckých stop na Šumavě na adrese https://bilastopa.cz/